mure 29.06.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Ümber suunatud kirurgile.
tere!
ma ei tea kas nüüd oma murega õiges kohas olen, kuid ehk oskate siiski aidata, nahaga nagu seotus on.Mure järgmine: viimasel ajal olen tundnud kakamisel kipitust ja õrna valu, ning on näha ka väikest veritsemist. Lisaks auk pidevalt sügeleb. Milles võiks olla probleem? Pole olnud anaalvahekorras. Varasemalt pole sellist muret olnud.
Ette tänades,
neiu 21

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõige tõenäolisem, et tegemist on päraku lõhega ehk arstikeeles anaalfissuuriga. Selle põhjuseks võib olla kõhukinnisus ja selle käigus roojamisel tekkivad mikrorebendid, millest infektsiooni lisandudes tekib haavand. Kõne alla tulevad ka hemorroidid, mis Teie vanust arvestades on ebatõenäoline juhul kui Te pole sünnitanud (ei selgu küsimusest). Arvan, et peaksite näitama ennast kas proktoloogile (pärasoolehaigustele spetsialiseerunud kirurg) või üldkirurgile - ainult kirjelduse järgi diagnoosida, veel vähem ravi määrata, pole kahjuks võimalik.