Läbi kipsi faktuuri ei erista 23.10.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
4 nädalat tagasi mul juhtunud naviculare medial luumurd. Läksin sel nädalal röntgenile ja vastuseks sai- läbi kipsi faktuuri ei erista. Mis see tähendab, et luu on kinni kasvanud?

Ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kips teeb pildi udusemaks ja ilma dislokatsioonita (nihkumata) murdu on raske märgata. 1 kuu vanune murd peaks olema siiski nähtav.