Pulseeriv tunne mao piirkonnas 23.09.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Tunnen eilsest saadik periooditi mao piirkonnas (vasakul või keskel ribide all) ebaühtlast tugevat tukslemist. Valu ei kaasne. Kas see võib olla millegi sümptom, näiteks probleemid maos või soolestikus? Ning kas oleks põhjust pöörduda arsti poole? Muid kaebusi hetkel ei esine.
Tänan.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tukslev tunne võiks viidata kõrgenenud vererõhule. Peaks perearsti poole pöörduma.