Nahaalune muna 18.09.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Avastasin paar päeva tagasi vasakul pool turja ülemises osas veidi enne kaela umbes pöidlasuuruse nahaaluse muna. Eile avastasin ka paremal pool, kuid väiksema. Mõlemad on suuremaks läinud ning mõlemaid on ka näha. Kui puudutada, siis on need tundlikud/kergelt valusad, kuid otseselt ei valuta, mõlemad on kõvad Kui kaela kallutada, siis annavad mõlemad tunda. Palavikku ei ole, kuid kaks nädalat tagasi tuli mul nohu, kerge kurguvalu, kõrvad läksid lukku ja tekkis ohatis. Millega võib tegemist olla? Kuidas ravida?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõik Teie poolt kirjeldatud vaevuseid ühe nimetaja alla paigutada on raske, kui mitte võimatu. Nohu- kurguvalu võib olla põhjustatud tavalisest sessoonkatarrist kuni covidini välja, Munad turja peal võiksid olla rasvkasvajad. Ilma nägemata/katsumata midagi kindlat väita pole võimalik. Soovitan pöörduda perearsti poole.