Tere, turse ja valu hüppeliigesest kuni põlveni 03.08.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Aprillikuus oli peale traumat hüppeliigese operatsioon. Peale 10 päevast recoxa 15 mg tarvitamist on sääre turse ja tuimus juba põlveni. Valutab ja turses on ka parem hüppeliiges.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui turse on tekkinud ka teisele jalale, siis põhjus võiks olla südame puudulikkuses. Teoreetiliselt võiks ka mõlema jala veenitromboos sarnast sümptomatoloogiat põhjustada, kuid see on vähetõenäoline.