seljavaluga jooksma 31.07.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Seljas tõenäoliselt tõmbetuulega saadud põletikuline valu, mis kiirgab ka jalga. Arcoxia raviga on valu miinimumini viidud. Kas 10 km jooksuvõistlusele minek on väga rumal mõte? Ja kas võin sellega lisakomplikatsioone tekitada? (Olen treenitud ja sportlik)

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Seljavaluga (üldse igasuguse valuga) võistlussport on kurjast. Kuigi tippsportlased seda tihti teevad on see igal juhul oma tervise rikkumine. Valuaisting on organismi kaitsereaktsioon, mida ületada ei tohiks.