Gaasivalud vasakul alakõhus? 09.04.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Umbes 2 nädalat tagasi tekkisid kõhus suurenenud gaasid/puhitused ning vasakul alakõhus ebamugavustunne/valu, justkui õhk see ja ei tule välja.Seedimisel olen pannud tähele, et vahel väljaheide on selline peenike ja pigem lahtine.Võtan probiootikumi iga päev, kuid see leevendust ei anna. Pöördusin 5 päeva tagasi EMOsse ja mulle tehti vereproov ning uriiniproov.Vereproov oli korras, kuid uriinist leiti 25 erütrotsüüdi ning saadeti kompuutertomograafiasse. Kõik oli pildi järgi korras va. leiti eesnäärmes ladestusi ning see arvati ka olevat vere põhjus uriinis.Olen lugenud, et selliseid vaevused nagu mul on iseloomulikud jämesoole vähile. Minu mure ongi täna selles, et kas peaksin laskma ennast edasi uurida, või on CT uuring, mis mulle tehti piisavalt usaldusväärne ning ei ole põhjust ennast selle mõttega piinata.

Ette tänades.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie vanus teeb jämesoole vähi kaunis ebatõenäoliseks, kuid siiski mitte võimatuks. Suure kasvaja näeb kompuuteruuringuga ära, väikest ei pruugi. Samas väike kasvaja ei põhjusta vaevusi. Meesterahval erütrotsüüdid uriinis viitavad siiski urotrakti patoloogiale. Jämesoolevähi kahtlusest lahtisaamiseks võiksite teha rooja peitvere uuringu perearsti juures.