Liigese valu, põlve tagune valu 06.04.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on juba 11-aastasest saadik olnud probleeme liigestega. Jalgadega olen käinud mitmete arstide juures, kuid tol hetkel ütlesid kõik, et kasvamise valud. Tänaseks pole palju muutunud ning valud on endiselt. Liigestele toetuda ei saa, sest jäävad n.ö kinni, terav valu ning liigese taastumine vōtab minuteid enne, kui saan edasi tegutseda. Lisaks on liigestes kuulda n.ö kriuksimist juhul, kui olen liigesele toetanud. Liigeste all mõtlen kõiki nii ranne, õlg, hüppeliiges jne. Täna käisin matkal ning põlve tagused jala sisekülgede poolel (mõlemad jalad) valutavad meeletult. Jalgadele koormust anda on valus ning sirgeks ei saa lükata. Piisab ainult ühe kilomeetrilisest jalutuskäigust ning tulemus on sama. Diagnoositud on skolioos, parema jala reieluus oli tsüst, lisaks on probleeme istmikunärviga, jalavõlvid vajuvad “sisse”. Kas on lahendust või kuidas peaksin edasi käituma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Minu arusaamist mööda peaks olema tegu ortopeedilise või reumatoloogilise probleemiga. Ainult Teie poolt esitatud kirjelduse alusel pole võimalik isegi nende vahel vahet teha - vaja oleks vereanalüüse, rö-pilte jne. Kirurgina ei oska kindlasti Teid aidata.