Kõhugaasid,päraku punetud 03.04.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Soolestikus tohutud gaasid.Tuim valu vahel paremal roidekaare piirkonnas.Gaaside teke pole seotud toitumisega,need möllavad terve päeva vältel.Teen hingamis harjutusi,jalutan päevas 7-8 km,võimalusel ka aitöid.Ka päraku ümbrus punetab ja on valulik.Gaaside leevendamiseks võtnud espumisani-ei aita.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teema gastroenteroloogiline. Vajaliku sooleuuringud. Võimalik ka teatud toidu talumatus, mida saaks dieediga reguleerida.