Pindluu murd 19.02.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

4.02 2020 tehti välismaal op.
18.02 käisin perearsti vastuvõtul, et niite eemaldada. Õde sai eemaldatud ainult 1 niidi. Valu oli meeletu. Pandi uus kips.
Küsimus, kui kaua võivad õmblusniidid sees olla?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Õmblusniidi eemaldatakse reeglina 2 nädalat peale operatsiooni. Mida noorem inimene, seda kiiremini toimub paranemine ja mida lähemal on haav peale seda kiiremini võib eemaldada haavaniidid. Kui niidid jäävad kauemaks, siis kasvavad nad naha sisse ja siis on neid veel raskem eemaldada. Üle 1 kuu ei tohiks õmblusniite hoida.