Mädanev naba ning pimesool. 18.02.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Selline mure, et ca 2 kuud on olnud paremal alakõhus valud. Olen jooksnud emo ja perearsti vahet, kes põletiku ei leidnud ning teineteise juurde saadavad. Sai kãidud kirurgi juures, kes pani koheselt diagnoosiks tugev krooniline pimesoolepõletik. Kohe tulemas ka magnetuuring. Ca 5 päeva tagasi lõid kohutavad valud samasse valupiirkonda paremal alakõhus, ei saanud öösel korralikult magada ja järgmise päeva pärastlõunal leevendusid. Kuid peale seda tekkis kerge palavik hooti ning meeletud külmavärinad. Õhtul hakkasin tundma mädahaisu mis kestsid terve järgnev päev, kuid algselt ei saanud aru mis asi nn mädaneb. Järgmise päeva õhtul avastasin juhuse tõttu, et naba mädaneb. Naba sissepoole ehitusega. Eritab poolläbipaistvat ja meeletult halva lõhnaga eritist. Järgmise päeva hommikul pöördusin koheselt erakorralisse, kuna valud paremal alakõhus ka kestsid. Erakorralises(Pärnus) võeti vereproovid, mis olid korras ning soovitati koduse ravina nospad. Millest naba mädanema hakkas ning millest sellised valud, jäid vastuseta. Erakorralisest öeldi, et nemad ei tea ja saadeti koju. Kirurgi vastuvõtt on alles 2 ndl pärast, kuigi MRT on juba kohe ülehomme. Hetkel kergem mure, milles asi võiks olla.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist naba mädanikuga, mis ise avanes. Tavaliselt põhjuseks nabaväädi tsüst. MRT peaks asja selgitama. Ravi on operatiivne.