Maksas muutumine 10.05.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mis tähendab ultrahelis.kui vaadati.et maksas parem sagar ebaühtlase kajastruktuuriga m5õdetuna MC 9.52 cm? Koldelist leidu pole. 3 kuud tagasi oli korras. Perearst 2 nądala pärast alles.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ebaühtlane struktuur eeldab, et maksakoe sees on sellest ultraheli jaoks erinevalt läbitavaid koeosiseid - kas side või rasvkoe elemente. UH-ga hindamine on siiski kaunis subjektiivne ja sellest väga suuri järeldusi teha ei tohiks. 9.52 cm tähistab maksa mõõdet.