Pikaajalised valude põhjus paremal pool kõhus 16.04.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Milles võivad seisneda kõhuvalu põhjused? Seotus sigmasooles asetsevate divertiiklitega?
Pikemaajalised, mitte pidevad valud parempoolses kõhuosas. Olnud soolesulgus (2004).
Neerukivitõbi 09.04.2018 (6mm), väljutus 14.04.18. Eelnevad neerukivid 2006 (kivi väljutus endoskoopiliselt) ja 2016.

Väljavõtted viimasest kompuutertomograafiast (seoses neerukiviga): paremas neerus on pais, mille põhjuseks kivi (6x5x4) kusejuha lõpposas. Vasaku neeru alapooluse karikates kolm 5 mm kivi.

Sigmasooles on üksikud, põletiku tunnusteta divertiiklid??

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Põletikuta divertikuloos valu andma ei peaks. Pigem võivad Teie valud olla seoses liitelise protsessiga kõhukoopas või neerukividest. Mitme patoloogia puhul on väga raske öelda, mis on konkreetse valu põhjus.