Sabakont valutab 31.12.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Mul on selline probleem ,et mul sabakont valutab ja tahaks sellest valust lahti saada. Enda meelest pole kukkunud ja pole väga palju istunud ka ( ehk 5-7h päevas ). Istuda on valus ja tõusta on valus ning magades saan ka ainult küliti. See valu tuli 28-ndal hommikul kui üritasin end püsti tõusta ja siis tuli põrgulik valu. Kas oskate soovitada midagi ,mida ma peaks tegema? Kas ma peaks pöörduma kirurgia poole või perearsti poole ,et selline asi enam ei korduks?

Ilusaid jõule ja head uut aastat!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ainult kirjelduse järgi Teid kahjuks aidata ei oska. Peaksite kõigepealt pöörduma perearsti poole. Valu selles piirkonnas võib olla seotud nii "sabakondiga" aga ka pärasoolega. Sõltuvalt sellest, mis on põhjuseks, tuleb ka ravi määrata.