Sääremarja turse. 28.12.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, selline küsimus, et kas võib olla süvaveeni tromboos kui sääremari läheb paiste, turses, ebamugav on siis kõndida. Aga see turse kestab 1-2 päeva. Ja iga 2 kuu tagant. See on kestnud 3-4 aastat. Alles nüüd hakkasin rohkem selle kohta uurima, ennem arvasin et lihtsalt läheb paiste ja pole midagi teha. Nüüd leidsin infot trombooside kohta. Ja süvaveenitromboos võib minna edasi kopsudesse. Kas seda peaks edasi uurima?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

See, et turse esineb vaid teatud perioodidel, pole iseloomulik süvaveeni tromboosile. Süvaveni tromboos on ohtlik haigus, võib anda kopsu emboleid. Süvaveeni tromboosi välistamiseks on olemas kaunis lihtne uuring - ultraheli dopleruuring. Soovitan uurida turse põhjust.