Kummaline tunne paremal pool roide juures 12.11.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Paremal pool roide juures (pigem keha keskosa pool) tunnen juba 2-3 kuud vahelduva eduga kummalist tunnet. Tegemist pole koolikutega ega muu valuga vaid on tunne nagu oleks spasm, kiskuv/krambitav tunne. Tekib sõltumata söömisaegadest, toidust ja kogusest. Kestavad väga vähe aega. Mõni päev tunnen seda vaid korra ja siis on nädal aega rahulik. Teinekord tunnen iga päev mõne aja tagant seda tunnet, mitu päeva järjest ja siis on jälle rahulik. Väga harva on kiirelt mööduvat torkivat valu paremas küljes, vöökohas. Öösel ebamugavust ei tunne, erinevaid liigutusi tehes samuti mitte.
Võib-olla on see minu üle mõtlemisest (kardan kõige hullumat ehk vähki) tingitud aga süüa enam niipalju ei taha nagu varem. Samas seis pole minu meelest hullemaks läinud. Kaalukaotust samuti pole. Väljaheited värvi muutnud pole ja naha ega silmade kollasust samuti mitte.
Tean, et lihtsalt kirjelduse põhjal ei saa diagnoosi panna, aga oskate öelda, kas antud tunnused on pigem iseloomulikud sapikividele või millelegi muule kergemale kui on vähkkasvaja? Või tasub karta kõige hullumat...

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kartus on inimesele loomulik asi. Teie eas see kõige hullem on väikse tõenäosusega, kuid siiski mitte võimatu. Sapikivid võivad ka selliseid vaevusi anda, nagu kirjeldasite. Peale ultraheli soovitaksin teha ka gastroskoopia.