Gips jalale 23.07.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Mul on selline küsimus:Mul on jalaluumurd ja kiirabis mul pandi gips lohakalt.Ja käia on ebamugav.Tunne on küll selline ,et ta kohe kukub jalast ära.Minu meelest see on mõtetu gips kui ta jalga ei fikseeri.Kus ma saaksin panna uue gipsi endale?Kas perearst saab seda teha?Või parem pöörduda mõnda teise raviasutusse?Kiirabisse pöörduda jälle ei taha.Sest nendel niigi kuhjaga tööd.Istusin seal 4 tundi.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Minu teada perarstidel kipsi tegemise võimalus puudub. See, et kips jääb "suureks2 ja ei fikseeri enam, on kaunis tavaline. Selle põhjuseks on vigastuse järgse turse alanemine. Peaksite pöörduma ortopeedi vastuvõtule samas raviasutuses, kus Teile kips pandi.