valesti kokku kasvanud varbaluu murd 05.03.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Paar aastat tagasi kukkusin ja suure varba luu läks katki. Nüüd avastasin, et luu on imelikult kokku kasvanud. Kui päkad välja sirutada, siis murdunud suurt varvast kõverdada ei saa. On tunda ka imelikku närvivalu ja pinget. Varba ots tundub eelmisest lülist lahti olevat, otsa saab jalast natuke kaugemale tõmmata ja luu otsa saab vastu teist liigutada. Vabas olekus nahk vajub kahe lüli vahele lohku natuke.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjeldate oma vana traumat ,aga küsimust kui sellist ma ei näe. Soovitaksin Teil pöörduda ortopeedi vastuvõtule. Traumat kahjuks olematuks ei tee ka tema, kuid rö pildi järgi saab otsustada, kas on vaja midagi ette võtta või tuleb leppida kujunenud seisundiga.