lipoom rinna juures 07.11.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Lisasin ka foto probleemi kohta, rinna lähedal. Kas see on lipoom? Muretsema paneb , et lipoomi kõrvalt on nahk muutunud punakaks, see piirkond kergel vajutusel annab tunda, kuna mõjub kõrvalolevatele närvidele. Kas ma pean selle lipoomi või mügariku pärast kohe arsti juurde minema? Kas seal levib juba mingi põletik? Või kas võin oodata ka veebruarini, mil mulle töö tõttu sobiks paremini arsti juurde minna.
Eellugu. Sarnane rasupunn tekkis juba 15 aastat tagasi seal rinna piirkonnas. Siis pigistasin ise ja mõne aja pärast paisus see punaseks ja oli nagu furunkel mädapunn, väga valulik ja siis läksin arsti juurde. Kirurg opereeris kohaliku tuimestusega selle punni välja ja ütles et eemaldas kõik jäänused. Umbes 1 või 2 aasta pärast märkasin, et hakkab arenema väike rasupunn, sarnane, mille kirurg välja opereeris. Seega järgnevad aastad oli see väike ja ei põhjustanud minu erilist tähelepanu. 1 nädal tagasi, märkasin, et kõrvalt läheb punakaks ja põhjustab kerget valu, kui lihased kõrval liiguvad. Väljastpoolt ei ole seda avanud. Võib-olla läks rasupunn ise seespidiselt katki ja levib kõrvale. Kas peaksin sellega kohe arsti juurde minema, või kas võin ka oodata 3 kuud?
Tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Arvan, et tegu pole mitte lipoomiga vaid ateroomiga - just nagu Te ka ise nimetasite "rasupunn". Praegu on tekkinud selles põletik ja mida varem seda ravima hakata, seda kiiremini terveks saate. Ravi on igal juhul operatiivne.