klaasikild talla all, ümbert musta värvi läinud 29.07.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

6 kuud tagasi astusin omale klaasikillu jalga, ei õnnestunud kätte saada, lootsin, et kasvab aja jooksul ise välja, varem niimodi juhtunud, eriti ei häirinud see kild kah, aga nüüd mingi kuu tagasi märkasin, et see koht nüüd musta värvi umbes 3mm läbimõõt, algul mõtlesin, et ehk on verevalum aga see vist ei püsiks mul kuu aega, nüüd kardan, et on gangreen, see pole kuu aja jooksul suuremaks läinud küll, kas asi võib olla väga tõsine või kannataks veel mingi kuu oodata sest mul pole hetkel kehtivat dokumenti ega ravikindlustus, ei tea kas ehk erakorralises lõikaksid mul selle välja

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kindlasti pole tegu gangreeniga. Arstile näitamine ei teeks igal juhul paha.