Lipoomi eemaldamise arm. 23.03.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Käisin 04.02.2016 lõikusel . Kirjeldus- Vasaku kulmu kohale tehtud lokaalanesteesia 1% lidokaiiniga. 4cm nahalõige kulmukaarele. Avastatud sidekoeline moodustis, mis ümbritsevast koest vabastatud ja eemaldatud. Esimese moodustise kohal ilmetsub vedelikuga täidetud teine moodustis läbimõõduga ca 1 cm . Moodustise vabastamisel see puruneb , väljub kollakas vedelik. Tsüst i sees karvade kogum. Kestad eemaldatakse. Haava aluskudesid lähendatud üksisõmblustega. Nahale üksikõmblused.
Probleem, et kulmukaare armi ülakohale paremal pool tekkinud naha alla nagu väike muna. Katsudes kõva. Avastasin selle mõned nädalad tagasi aga siis see katsudes väga tunda ei olnud. Tundub, et kasvanud. Arm ka sügeleb tihti. Natuke veel valus ka. Kas võib see moodustis hakata uuesti kulmul kasvama ?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuna ma ei tea histoloogilise uuringu vastust, siis ühest vastust ei ole. Üldjuhul, kui kogu moodustis saadi tervelt kätte, siis ei tohiks uuesti kasvama hakata.