Hüppeliiges. 21.12.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Väänasin hüppeliigest, Ravil tehti pilt, luumurdu pole. Peale nädalast ravi on olulord selline et jalg paistes, ortroosi kanda on valus. Märkasin ka ei vigastatud jalaga astun teisiti kui enem ja kaasne valu, kusagil sees. Hommikuti kui jalale astun hakkab valus ja kogu piirkond põleb/kipitab. On see normaalne ja kas võib juhtuda et vajalik operatsioon.

Parimat

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Väänamisel, meditsiinikeeli "distorsiooni" puhul toimub liigeskapsli ja sidemete venitus või osaline/täielik rebend. Sellega kaasneb hematoom ehk verevalum - väljendub tursena ja värvi muutusena. Reeglina paranevad sellised asjad konservatiivselt ehk ilma operatsioonita, eelduseks ikkagi rahu. Vahel pannakse ka ilma luumurruta sellised traumad kipsi. Operatsioonivajadust saab otsustada vaid ortopeed, kes Teie jalga ja röntgenpilti on näinud.