Päraku ümbrus 02.12.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Selline probleem, et päraku ümbrusesse on tekkinud paar väiksemat ja üks suurem pehme punn, millest eritub värvitut vedelikku. Punnid on katsudes natuke valulikud ja pärak üldiselt natuke tundlik või kihelev.
Millega võib tegemist olla? Ja kuidas saaksin vaevusi leevendada?
Lisainfona ütlen veel, et hetkel kimbutab mind ka kandidoos, kuid ma ei tea, kas need asjad on omavahel kuidagi seotud.

Aitäh!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ei saa välistada et kandidoosist põletik on ka pärasoole piirkonnas. Selliste kaebuste puhul võiks arvata muidu hemorroide. Ilma nägemata pole aga täpsemalt öelda võimalik. Peaksite pöörduma perearsti poole, kui ravite kandidoosi günekoloogi juures, siis võiksite oma probleemist rääkida ka talle.