Valu peale pimesoole oppi. 26.10.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, 3, oktoobril eemaldati mult mädane pimesool. Olin nädal aega haiglas sees kuna põletiku näitajad olid kõrged. 14. oktoobril avastasin, et haava nurgast immitseb vedeliku, sai siis emose mindud. Emos pandi treen siis mis eemaldati järgmine päev. (vedelik oli puhas kudedevaheline vedelik ilma mädata). Nüüd peale niitide eemaldust hakkas ühe niidi august veel sama vedeliku immitsema ja immitsep tänase(26.10) päevani. Kas see on normaalne? Eelmisel nädalal kaasnesid ka kõhu valud. Hooti on sellised tugevamad ja vaiksemad sellised kramplikud valud ja vahest valud sellised nagu kõht oleks väga väga tühi. Kas peaksin kuhugi spetsjalisti poole pöörduma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Mädasest ussjätke põletikust paranemine võtab vahel aega. Haavast koevedeliku eritus peaks ükskord ise lõppema. Valud peaksid ka 2-3 nädalaga mööduma. Kui temperatuur on normis, siis paanikaks põhjust ei näe. Kui vaevused ära ei kao, soovitan pöörduda Teid opereerinud kirurgi poole.