Eesmise ristatisideme rebend ja Bakeri tsüst 02.09.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Vigastasin 2 kuud tagasi bussis põlve. Astusin halvasti ja põlv läks tagurpidi. Kiirabi viis mu haiglasse, kus diagnoositi esialgu meniski vigastus koos sideme rebendiga. Mulle paigaldati kipslahas. Kui see 2 nädalat hiljem eemaldati, oli jalg väga paistes ja valulik. Vahepeal tehti nii ultraheli, kompuutertomograafia kui ka MRT. Avastati Bakeri tsüst ja lõplik diagnoos oli eesmise ristatisideme rebend. Suunati taastustavisse.
Hetkeseis aga on selline, et põlv on väga paistes ja käib pidevalt tagurpidi. Painutada jalga ei saa. Ka on põlveõndlas tsüsti koht palju suurem kui enne. Jalg on sõna otseses mõttes põlvest ja sääre pealt nagu pall.
Ka on löönud väikese palaviku.
Siit ka minu küsimus - kas sellise kirjelduse põhjal oleks vajalik kirurgiline sekkumine või mitte?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist ortopeedilise probleemiga, milles ennast eksperdiks ei saa pidada. Peaksite ortopeedi poole pöörduma.