Maksa sagara vigastus 29.08.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Nädal tagasi oli mul avarii ja haiglas kompuutertomograafia uuringus tuvastati maksa parema sagara subkapslaarne vigastus koos lokaaalse KA ekstravasatsiooniga. Sooviks teada kui kaua paraneb,veel on valu paremal pool roiete all ja kuna mu töö on seotud ka raskuste tõstmistega siis kui kaua ei oleks soovitav raskusi tõsta?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Raskuste tõstmisest peaksite hoiduma vähemalt 2 kuud. Ekstreemspordiga tegelemise keeld on pool aastat. Täielikuks paranemiseks lähebki ligi pool aastat - Teie poolt kirjeldatu võib olla väga ulatuslik rebend aga ka suhteliselt tagasihoidlik vigastus - viimasel puhul oleksid ka paranemisajad lühemad. Esimese soovituse järgi käitudes aga ei eksi igal juhul.