Valu alakõhus paremal vaagnaluu serva taga 30.01.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, mul juba aastaid lokaalne terav valu paremal alakõhus vaagnaluu serva juures. Mõnikord näpuga vajutades luu serva taha käib terav valusähvatus. Kirurg katsus mind ja ütles, et põiesonga pole. Varem oli valu paar korda aastas, nüüd iga päev ja segab juba elukvaliteeti. Samas on viimasel ajal veresoon kobrutama hakanud reie sisepoolel selle "liini" peal, kus valu ülal tekib. Tegelen spordiga ja mõningate jala ja kõhulihaste harjutuste tegemisel annab terav valu tunda. Mis see olla võib ja kas peab opi tegema?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

"Vaagnaluu serv" on küllalt ebamäärane mõiste, mistõttu ei hakkaks spekuleerima, millega võib tegu olla. Nagu ma aru saan on vaevused juba 15 aastat. Peaksite end näitama perearstile, kes võiks teha esmased uuringud ja kui vaevuste põhjus ei selgu siis Teid edasi suunama. Opivajadus sõltub sellest, mis on asja põhjuseks.