ülakõhuvalu vasakul pool 01.10.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Millele võib viidata pikema perioodi ajal püsinud kohatine tuim valu, pakitsus ja ebamugavus ülakõhus ribide all pigem nabast veidike vasakul pool, ei ole mugav magada vasakul küljel ega kummarduda ette. Teravat ja ägedat valu ei ole. Söögiisu ära kadunud pole, aga kuna hapusid toite ei kannata, siis arvan ise, et tegemist haavandiga, aga kas see ka surve all valu tekitab?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Mida Te mõtlete surbe all? Kui peate silmas kõhu palpatsiooni, siis haavand võib valus olla küll. haavandi kindlakstegemiseks oleks vaja teha gastroskoopia.