põlved 25.06.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Juba ammu aega on mul põlvedega probleeme-valus on käia,ka muutub vasak põlv vahel"nõrgaks" Parema põlve kedra kõhre mõlemapoolse murru tõttu oli mul ca 10.a. operatsioon.Vasaku põlve väänasin aga välja ca 3.a. tagasi.Käisin arsti jutu,kes tehtud pildi põhjal ütles,et vesi on põlves,vasaku põlve kedra kõhr 0n jäädavalt kahjustunud,operatsioon enam ei aitavat....Kuidas edasi??kas on siiski mingi lootus?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui põlve liigespinna kõhr on hävinud, siis aitab praktiliselt ainult liigespinna proteesimine. Kui tegu on vaid liigese ühe poole kulumisega, asendatakse ka poolt liigest. nenede küsimustega peaksite pöörduma ortopeedi poole - mina olen üldkirurg ja need küsimused ei ole minu erialalt.