Keel 18.05.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Keelele tekivad peale söömist paremale poole imelikud haavandite moodi lõhed, vahel ka laigud, mis on samuti valulikud. Kõige valusam on siis kui nendes laikudes on lõhed, sel juhul on keele liigutamisel kogu keele parem külg valus. Eelkõige tekivad need kui söön midagi vürtsikamat, küüslauguga miskit, tomatit vms. Pildil on näha, et külgedel on need lõhed ning keele otsal üks laik. Pildi tegemise hetkel pole tegu kõige valulikuma olukorraga ja on olnud palju rohkem lõhesid ning laikusid. Kas tegi võib olla keelevähiga?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Keelevähki ma siiski, arvestades Teie vanust, ei usu. Pigem tegu pöletikuga. Soovitaksin keeleneedist vabaneda, kui Te seda siiani teinud ei ole. Kui peale seda olukord ei parane, soovitan näidata stomatoloogile.