Lülisamba 12-nda lüli murd 29.03.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kui 82 aastasel eakal naisel on lülisamba lüli murd,kas siis inimene on ise suuteline kõndima,istuma bussis 4 tund ja sõitma laevaga ka 4 tundi?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõik oleneb sellest, kui kaua on murrust möödas ja kuidas luufragmendid teieneteise suhtes paiknevad. Kui pt. saab istuda, siis ei tohiks ka bussis ja laevas istumine midagi halba teha.