Kõndimine meniski operatsiooni järgselt 05.09.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Peale meniski opereerimist on möödunud kaks ja pool nädalat, aga põlv paindub ainult 80% ja trepist alla kõndimine on raske ja valus. Kas see on normaalne? Kui jah, siis millal see valu kaob ja millal ma saan normaalselt jalga painutada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Need küsimused oleks pidanud esitama Teid opereerinud ortopeedile. Taastumine oleneb väga suurel määral sellest, milline oli operatsiooni leid: kas tegu oli vaid meniski vigastusega, või oli tegemist ka kõhrekahjustusega. 2 1/2 nädalat operatioonist on väga lühike aeg, et tahta olla täiesti terve.
Oma isiklikust kogemusest võin öelda, et mul endal võttis operatsioonist täielik taastumine üle poole aasta.