Mure vasaku käega 27.12.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on selline mure, et 2011. aasta novembris kukkusin käega vastu raudust. Selle tagajärjel oli pikalt valus ranne. See on enamvähem ära paranenud, aga asi mis ei taha paraneda on natuke üleval pool, seal kus lõpeb pöial, seal tunnen imepisikest munakest (umbes 2mm suurust). Olen käinud sellega ortopeedi juures, tema miskite ei tuvastanud, aga seda ei saagi aru, kui nii tugevasti katsuda seda kohta, sest see muna liigub seal ja kui tugevamini vajutada, siis liigub eest ära. Aru saan ma sellega, et kõik pole korras, et aegajalt tunnen teravat torget, nagu keegi torgiks nõelaga ja kitsamaid kindaid ei saa ka kanda, see surub liialt selle vastu, siis on tundlik ja aegajalt on põletav valu. Kas pean lihtsalt ootama, et ehk paraneb kunagi ise ära või on ikkagi vaja uuesti uurida asja mingi täpsema masinaga?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu on ortopeedilise probleemiga ja mina kõigest üldkirurg. Igal juhul, kui Te oma käe seisu ja paranemisega rahul ei ole, peaksite uuesti ortopeedile seda näitama. Ka ortopeedide vahel valitseb nn. tööjaotus, nii et parim oleks keegi, kes tegeleb süvendatult käekirurgiaga (dr. Heiman, dr. Risto Kask, dr. Niineväli - SA PERH-s). Selliste raskesti tuvastatavate muutuste diagnoosimiseks sobib magnetresonantstomograafia (MRT).