Valu varvastes 01.12.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Tunnen juba aastaid kõndides valu vasaku jala varvastes? päkas? Lihtsalt kõndides on valus, muidu ei valuta. Nüüd on lisandunud valule ka vasaku jala paistetus ja mõned päevad olen tundnud valu ka paremas jalalabas, ikka kõndimisel. Kui valu läheb kõndimisel eriti teravaks, tõmban varbad konksu, siis on parem, kuid nii pole võimalik kaua hoida, et edasi kõndida.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjelduse järgi arvan, et tegu siiski ortopeedilise probleemiga. Päris välistada ei saa ka vaskulaarset või neuroloogilist haigust. Soovitan küsida teist arvamust teise ortopeedi käest.