Ülakõhuvalu 01.12.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Kas on põhjust muretseda, kui kaks kuud pärast sapipõie operatsiooni on tekkinud ebamugavustunne ja hootised valud paremale ülakõhtu roidekaare alla. Need valuhood esinevad nüüd juba paari nädala jooksul, aga ainult päeval, öösel ei tunne midagi. Valu on ka seljas samal kõrgusel ja paremas küljes. Halvem on pärast sööki, esineb ka vähest iiveldust ja maost väljub suu kaudu gaasi, siis läheb nagu kergemaks. Septembris tehtud gastroskoopia oli korras ja paar nädalat pärast oppi võetud maksanäitajad samuti. Mind on küll viimastel kuudel palju uuritud, kuid sellised valud teevad siiski murelikuks. Eelkõige tunnen muret maksa pärast. Kas see on põhjendatud? Kas peaksin siiski veelkord kellelegi end näitama minema?
Tänud!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Päris normaalne see ei ole. Soovitaksin end näidata Teid opereerinud kirurgile.