tükid või lipoomid 03.10.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Hiljuti avastasin enda kõhu naha all 4-5 kõva tükiga punni.Umbes 1 cm läbimõõduga.Kuidas nendest lahti saada? Kas tehakse kohalik tuimestus või täisnarkoosiga tehakse operatsioon? Kas on võimalik et ei tehtagi operatsiooni kuna need võivad liiga väikesed olla et opereerida? Kus piirist on väike ja suur?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Lahtisaamiseks peale operatsiooni muid võimalusi ei tea. Üldnarkoosi reeglina sellistel puhkudel ei rakendata. Kui sellised sõlmed vaevusi ei põhjusta, siis ei ole nende eemaldamine obligatoorne. Suure ja väikese vahele piiri tõmbamine on igaühe subjektiivne otsus - mingit meditsiinilist kriteeriumit selleks ei ole.