Mehel väljaulatuvad rinnanibud 23.01.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Olen 28 aastane mees ja mul on rinnanibude all mingid imelikud kõvad tükid, mille tagajärjel rinnanibud välja ulatuvad. Kas neid tükke saaks ära opereerida ja kas see oleks maksuline operatsioon?

Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Haigust nimetatakse günekomastiaks ja põhjuseks on enamasti nais- ja meessuguhormoonide tasakaalu nihe. Operatiivne ravi on siin kõige viimane, mida soovitaksin kasutada. Alustama peaks ikka muutuse põhjuste väljaselgitamisest ja enam kui 90% juhtudel saab abi tablettravist koos eluviisi korrigeerimisega.
Soovitan külastada meestearsti.
Edu soovides
Margus Punab