Hemorroid/valu alakõhus 18.01.08 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 24-aastane naisterahvas. Mul on selline mure, et u aasta tagasi avastati mul nii sisemine kui välimine hemorroid, mis tekitasid valu ja veritsust. Ravisin salvi ja küünaldega, peale ravi oli mingiaeg ok ja siis hakkasid tugevad kõhuvalud enne väljaheidete tegemist, aga kui wc-s sai käidud jäi valu kohe üle. Siis kirjutati mulle rohud, mis pidid soole stressi maandama. Peale kuuri oli jälle mingiaeg korras, kuid nüüd on jälle samad valud ning lisaks veel käivad mul ka iga päev teravad valud alakõhu ja pärakuseinast (vahel lööb ka nagu emakakaelaseina) läbi. Kuid need valud ei kesta kaua- ainult mõned sekundid. Ja vahel on ka istudes alakõhu ja päraku piirkonnas valu. Veritsust ei ole. Kas mul on jälle hemorroidid või võib asi olla milleski enamas? Kardan, et äkki on mul mingi kasvaja?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Hemorroididest otse selliseid valusid olla ei tohiks. Pigem võiks olla tegu gaasivaludega, mille põhjuseks võiks olla spastiline pärasool. Teie vanuses kasvaja esinemine jämesooles on väga väikese tõenäosusega, kuid siiski mitte võimatu. Pöörduge oma murega perearsti poole.