Hüppeliigese paistetus 04.05.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Pindluu murd ja hüppeliigese vigastus oli 19.veebruaril, kips võeti ära 17. märtsil. Hüppeliiges ikka veel paistes, joosta veel ei saa, mitu korda päeva jooksul valutab, eriti kui pikemalt jalgadel olen. Määrin" Paps-20"-ga. Kui kaua see paranemine aega võtab, tahaks orienteerumisjooksudest osa võtta? Suurt varvast ei saa kõverdada. 3.sõrme viimane lüli aga kõver, seda ei saa tahtlikult sirgeks, aga valus ka pole, kui sirgeks surun. Kas neid vigastusi parandada saab? Miis oleks hea vahend hüppeliigese paranemiseks?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kahjuks olnud traumat olematuks ei tee. Mingeid ebameeldivusi voib ta pohjustada kogu elu. Kui luumurd on paranenud, siis ainuke meetod funktsiooni parandamiseks on fusioteraapia ja ravikehakultuur, koormuse jarkjarguline doseeritud suurendamine. Muidugi voib vaevuste pohjuseks olla ka ebaoiges asendis luufragmentide kokkukasvamine, kuid selle otsustamiseks on vaja naha rontgenfilme.