mao song 16.10.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kuna ei saa gastroenteroloogia arstile küsimust esitada, küsin teilt: nimest pikemat aega valutas mao piirkonnas ja kuskil allpool, arst kirjutas välja rohud (valu nad ei vähendanud) ja saatis uuringule. Arst maohaavu ei leidnud aga leidis, et mao ja lihase (vist oli nii) vahel on song 4 cm. Läksin perearsti juurde tagasi ja ta ütles, et midagi teha ei saa, enne kui see song väga suureks ei muutu või põletik sisse ei tule. Ise tunnen, et valu muutub nüüd pidevaks, sest varem andis kord päevas tunda aga nüüd valutab ikka koguaeg ja nüüd lööb valu ka selga. Kas tõeti midagi teha ei saa? Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjelduse järgi võiks Teil olla söögitoru lahi song. See aga ei tohiks pidevat valu anda - peaks valutama seoses söömisega, tühja kõhuga ei tohiks valu olla, samuti peaksid rohud kuigi palju aitama. Kui aga siiski on vaevused söögitoru songast ja muud põhjust ei leita, ei ole vaja oodata songa suurenemist ega põletiku teket - song ise on küllaldane põhjus operatsiooniks.