hemorroidid? 07.06.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Mure selles, et viimase paari kuu jooksul on tekkinud päraku ümber mõned väiksemad voldikesed, mis katsudes valusad ei ole ja suuremat häda tehes on pärasooles seest ühest kohast pikemat aega väga valus.Verd tulnud ei ole.Kas tegemist võib olla hemorroididega ja mida ette võtta?

Tiina

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võib olla nii hemorroidi, kui ka pärakulõhega. Soovitaksin pöörduda arsti poole.