Välimine hemoroid? 06.02.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen 19aastane noormees, aktiivse ja sportliku eluviisiga, t66l tuleb sageli raskeid asju t6sta. Olen varem harva avastanud peput pyhkides sealt m6nigal m22ral verd. Eile avastasin päraku juures s6rmeotsa suuruse lillaka punni. Ilmselt on tegu välimise hemoroidiga. Valutab natuke, aga mitte hullusti. Kas arsti sekkumine on vajalik v6i paraneb see ise ära? Mida raviks ise saab ette v6tta, kuna arsti juurde minek on mul reisi t6ttu komplitseeritud?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie diagnoos võib olla õige. Kasutada võib hemorroidaalküünlaid ja salve. Arsti juurede minekuks võiksite ikkagi aega leida. Võimalik, et väikese sekkumisega saaksite oma hädadele palju kiiremat leevendust kui ise ravides.