operatsiooni haavade veritsemine 26.02.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist!
Minu mehel oli aasta tagasi raske operatsioon. Tal eemaldati söögitoruvähk koos söögitoruga. Maost võeti tükk, millest tehti uus söögitoru jne. Nüüdseks on mees kosunud ja käib tööl ning tunne on nagu poleks midagi nii jubedat üleelanud. Loomulikult on ta psüühiliselt väga deprssiivne, aga selline käitumine pidi pärast nii ränka diagnoosi ja operatsiooni täiesti tavaline olema. Kuid paar päeva tagasi hakkas tal naba juurest ühest õmbluskohast verd tulema, tundus selline haava veri olevat. Tupsutasime viinaga ja verejooks jäi ära. Kas on tõesti võimalik, et kui opist on aasta möödas võivad veel haavad niimoodi lahti minna või on selle taga midagi tõsisemat!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selline eritus haavast üldjuhul ei tähenda midagi hullu. Selle taga võib olla näiteks õmblusmaterjali talumatus, millega haav kinni õmmeldi. Selliseid nn. ligatuurfistleid olen näinud ka 10 aastat peale operatsiooni. Soovitan minna Teie meest opereerinud arsti vastuvõtule.