Kõhu peal, naha all mingi tükk ... 16.12.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Mis moodustis võiks olla minu kõhul.S.t. naba lähedal on naha all nagu mingi tükk, või nagu pehme pallike-sõlmeke. Ei oskagi täpselt kirjeldada. Punnitab nagu oleks teine naba...Valu ei tee, katsudes valus ei ole. Ei mäletagi, millal ta sinna tekkis. Kuna pole probleeme tekitanud, ei ole ka tähelepanu sellele pööranud. Nüüd aga, kui olen kaalus alla võtnud ja saledam, torkab punn kõhul ka rohkem silma. Kas peaksin muret tundma ja millega võiks olla tegu?

Tänades, Mai.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Võimalik, et tegu on songaga, sama hästi võiks olla ka rasvkasvaja. Täpset diagnoosi ilma Teid nägemata ei saa. Minu poolt pakutud põhjuste korral vaevuste puududes muret tundma ei peaks.