kont kasvab ja valutab 31.07.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Aasta tagasi käisin matkamas ja lõin ära oma suure varba. Küüs läks siniseks ja arst tõmbas selle maha. Küüs kasvas asemele aga varba juurest, küljel hakkas kont kasvama ja pisemagi varba ära löömise või pikema jalutuskäigu järel hakkab varba juurest valutama. On selline tunne et varsti ei mahu king jalga ja pean suurema numbriga jalanõusid ostma. Kas peaks pöörduma kirurgi poole ja pilti laskma teha? Või mida veel võiks teha?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Loomulik on, et kui teeb häda, tuleb pöörduda arsti poole. Arvan, et õige spetsialist sellise häda korral võiks olla ortopeed. Pildi vajaduse las otsutab ikkagi arst. Midagi muud Teie vaevuste põhjal soovitada küll ei oska.