Põletik reie siseküljel 04.01.23 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

31.01.22 tuli parema reie siseküljele punane laik, (seal oli enne põletikku veresoone mügar näha) mis õrnalt kuumab ja on katsudes valus, valu kiirgab piki põlve allapoole minevat veresoont. Jalale astuda on valus . Põletiku ala laieneb iga päev umbes 1 cm. Lisatud foto on tehtud 02.01.23. Perearst ei osanud 02.01.23 midagi arvata ning kirjutas määrimiseks fucidini. Kas oskate öelda millega tegu ning kas peaks raviks uuesti arsti poole pöörduma?

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Pilti kahjuks kaasa ei tulnud, kuid kirjelduse järgi on tegemist pindmise veeni põletikuga. See ei Ole ohtlik ja konservatiivsete ravimeetioditega kaebused taanduvad aeglaselt, kuid kindlalt.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg