süda 10.12.21 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Südamega probleeme kaua.Uuringud tehti esimesed 2015a südamepuudulikus,mikroinfart. Rohud siis sellest ajast Atacand 8mg.Olen allergiline(Zürteks)paljude rohtude ja toidule.(proove ei) vererõhk muidu korras kodus,
Sain AstraSenekat 2 doosi oli 3 päeva lihtsalt uimasus.Nüüd Moderna tõhustoosi, tõusis vererõhk 210/110 siis 160/90 pendeldas 2nädalat Paisusin rinnust (2cm) tugevalt.Ei aidanud nõuandeliin,topelt annus Atacani16mg-perearst, Aitas kiirabi, Siiani südame piirkonnas valud.Sooviksin Teie kui profesionaali nõu:
Kas vererõhku kiiresti alla tuua on kahjulik.või siis 2-3 h(Atacaniga) aeglaselt parem?
Kui tekib mingi toidu,rohu allergija siis tõuseb jällegi vererõhk ja turse.Mida teha?
Kas Te soovitate uusi uuringid ja ravimeid? Kas Te soovitate tulevikus veel vaksineerida?

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Teie küsimus peaks olema pigem suunatud südamearstile, mitte kirurgile - kirurg ei tegele vererõhu raviga.
Kirurgina võin öelda, et COVIDit ei soovita kellelegi, nii et peab küll vaktsineerima.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg