Veenilaiendid ja vaktsiin 17.11.21 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
pöördun murega seoses varikoosi ja covid-19 vaktsiiniga. Nimelt olen käinud kolm korda jalgadel veenilaiendeid lõikamas ning 5a tagasi tekkis raseduse ajal ka ühe jala põlveõndlasse tromboflebiit. Minu küsimus on see, et kui suur on risk ja seos covid vaktsiini ja veenitrombide tekkel. Kas mul on põhjust muretseda?

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Pindmise veenisüsteemi tromboosi ei pea kartma seoses vaktsiinidega - pigem on Teie jaoks ohtlikum COVIDisse haigestumine (see on väga trombogeenne haigus). Nii et - vaktsineerige ennast nii pea kui võimalik!

Veronika Palmiste
veresoontekirurg