Sõrmedes veresooned vahest teevad valu 12.08.21 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere, olen võrdlemisi noor naine, aga käte veresooned tekitavad ebamugavust ja sellega kaasneb ärevus. Võimalikud seosed enda jälgimisega, et kaebused tekivad kas stressist, valedest toiduvalikutest, dienogesti ravist (ja ei võta piisavalt kaltsiumilisandit: naistearst soovitas kaltsiumipreparaati, sest see ravi tekitavat justkui menopausilaadse seisundi organismis ja viib kaltsiumi välja kehast).
Perearstile on üsna raske seletada oma probleemi, tavaliselt ei ole silmaga nähtav vastuvõtuajal just.
Samuti füüsiline töö, palju kätega tõstmist.
Kevadperioodil stressiga paar korda lõhkes sõrmes ka soon, tekitades lilla valuliku koha, mis läks ise üle. Telefonikonsultatsioonil soovitati stressi vastu MagnitB6 ja D vitamiini, sest see oli ainus, mis verepildis oli korrast ära. Neid võttes mõni aeg ei esinenud kaebusi.
On ehk soovitusi/nõuandeid mida proovida või mida uurida ise (analüüsid synlabis nt)?

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Soovitan mitte keskenduda mõttele, et kaebused on tekkinud naha alt läbikumenduvatest veenidest - pildi järgi on tegelikult täiesti normaalsed veresooned. Kui teete füüsilistel rasket tööd, on ootuspärane, et mõnikord võivad tekkida sinikad, ka sõrmedele - kui valu oleks seotud hematoomi tekkega, siis näeksin mingit seosta. Iseenesest kirjeldate ikkagi sõrmede valu, mille põhjuse diagnoosimisega ei saa üksi hakkama, vaid vajate siiski perearsti abi.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg