Tugevalt lillakas paistes jalg, põlvest allapoole, veresooned punnis ja nähtavadAnti Duracefi ja määrdeid.Käigu aga iga nädal"näitamas". 25.06.21 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Asi venib ja kasu pole. Mida teha? Kas minna eraarsti juurde?

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Ma tegelikult ei saa väga hästi aru, mis on kõige suurem probleem - kas jala turse? jala värvus?
Kui segab see, et veenid on nähtavad, eriti just soojema ilmaga, siis see on normaalne - meie keha jautab ennast nii. Seega kui muidu on olemas veenilaiendite haigus, siis suvel on see rohkem väljendunud.
Kui patsient on väsinud korduvatest arstikülastustest, siis kahjuks sinna pole midagi parata - pigem võiks olla hea meel, et tagasi kutsutakse ning tegeletakse.
Eriarsti juurde mineku soovitan otsustada koos perearstiga - tema teab, millal on õige aeg.

Veronika Palmiste
veresoontekirurg